Ovaj mjesec: 1963

LTBL Šibenik - izleti i stručni posjeti

U sklopu šestodnevnog boravka u Šibeniku sudionici "Let There Be Light" projekta uživali su u razgledavanju našega grada, posjetu nacionalnim parkovima Krka i Kornati te obilasku šibenskih tvrđava i muzeja.

Nedugo po dolasku naši gosti iz zemalja partnera u projektu su razgledali naš prelijepi grad uz stručno vodstvo profesorice povijesti Suzane Slavice.

Naredna dva dana su bila rezervirana za posjete nacionalnim parkovima. Ostvarili smo izvrsnu suradnju s NP Krka gdje smo sudionike projekta odveli na izlet uz stručno predavanje o hidrocentrali Jaruga I.

Dan je završio zajedničkim ručkom u konobi Okit - Karmelski dvori te usponom na brdo Okit gdje smo posjetili crkvu Gospe od Karmela.

Sljedeće jutro sudionici projekta su krenuli na jednodnevan izlet brodom po kornatskom arhipelagu uz stručno vodstvo profesorice geografije Kristine Gracin.

U narednim danima je, između različitih radionica i predavanja, organizirano razgledavanje tvrđave Barone i tvrđave Sv. Mihovila sa kojih su naši gosti uživali u pogledu na more i naš prekrasan grad te saznali zanimljive crtice iz prošlosti grada Šibenika.

Pretposljednji dan boravka u Šibeniku, uz pomoć Andreja Miloševića nastavnika TZK, organizirano je sportsko natjecanje na plaži Banj uz druženje sudionika i domaćina.

Posljednjeg dana organiziran je stručni posjet Muzeju grada Šibenika pod vodstvom profesorice povijesti Suzane Slavice koja je održala predavanje o ključnim povijesnim događajima u gradu Šibeniku.

Ostale fotografije pogledajte u foto-galeriji:

objavio: Administrator   datum: 2. 6. 2017.