Korisnik:

nacionalni CERT
Nova brošura, 11. 2016.

Centar za sigurniji internet
Ispis statistike od 8. 11. 2009.

Dan sjećanja na žrtve Vukovara

Već 26. godinu zaredom Hrvatska obilježava Dan sjećanja na žrtve Vukovara. I ove godine, učenici Ekonomske škole Šibenik održali su kratak program kojim su odali počast žrtvama i herojima koji su hrabro obranili našu domovinu.

Program, koji se održao (za vrijeme velikog odmora) u školskom holu, su vodile Ema Plenča (1.e), Mia Bačić (3.b) i Nina Sladić (3.b) čitajući nam tekstove poznatog hrvatskog novinara Siniše Glavaševića, "Priča o ratu" i "Priča o gradu".

"Priča o gradu"
"Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko će Vukovar iznijeti iz mraka? Nema leđa jačih od mojih i vaših, i zato, ako vam nije teško, ako je u vama ostalo još mladenačkog šaputanja, pridružite se. Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena (...) Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad - to ste vi."
Siniša Glavašević

Svojom instrumentalnom izvedbom na violini i flauti zadivile su nas učenice Petra i Jana Šveljo (1.e).

Nakon programa, pet učenika predstavnika iz svakog razreda zaputilo se ispred škole zapaliti lampione i odati počast stradalim herojima. Naši lampijoni su svijetlili ime grada Vukovara i oblik golubice koju je nacrtala učenica Melanie Pilipac (1.e).

"I reći ću vam samo još jednu stvar, zapamtite Vukovar 18.11.1991."

objavio: Carla Rončević   datum: 19. 11. 2017.

Prijave - Upisi
PRIJAVI SE U SUSTAV
www.upisi.hr

EuroSchoolSport

Provjere

Novo

e-laboratorij

Vježbenička tvrtka
vježbeničke tvrtke

LTBL Projekt

SMUN projekt

Projekt Leonardo
Leonardo da Vinci
Leonardo - Njemačka, 2015.

Project Awarded
Project "You Complete Me"

"C Code to..."
Comenius logo