Terenska nastava iz predmeta Osnove turizma

26. siječnja 2017. | Učenici 2.A razreda pohađali su terensku nastavu na temu „Turistički vodič" u sklopu predmeta Osnove turizma u pratnji profesorica: Vesne Pravdić, Jadranke Petković, Branke Dželalije, Darije Gojčete i ravnatelja Igora Friedricha...

Profesorica engleskog i talijanskog jezika Mia Deković, potpredsjednica udruge turističkih vodiča „Mihovil“, je detaljnim uputama „Kako postati turistički vodič?“ započela druženje s učenicima i profesorima.

Slijedio je povijesno – geografski kviz grada Šibenika gdje su se učenici imali priliku dokazati u stečenom znanju iz povijesti i geografije.

Obilazak grada Šibenika započeo je standardnom rutom od „mula Krke“, preko Đardina, Poljane, kroz „Masnu ulicu grada“ do glavnog trga Republike Hrvatske, odnosno do Katedrale Sv. Jakova. Učenici su imali priliku vidjeti povijesno značajne natpise  po kamenim zidovima kuća, kamena pojilišta za pse i mačke, sat koji prikazuje 24-satno vrijeme, najstariju lampu u gradu, poznati lakat koji se koristio kao jedinična mjera u trgovini, stupove i grbove plemićkih obitelji….

Cilj terenske nastave je u potpunosti ispunjen, povezana je teorijska nastava s praktičnom, te su učenici upoznati s detaljima potencijalnog budućeg zanimanja turističkog vodiča. Također se skrenula pozornost na bit čuvanja svoje povijesti i kulture.

Izvor: Jadranka Petković, dipl. oec.

objavio: Jadranka Petković   datum: 26. 1. 2017.