Završna konferencija za javnost EU projekta SMUN - "Suvremene metode u nastavi"

U ponedjeljak 9. svibnja u 9:00 sati održali smo posljednju konferenciju za javnost projekta SMUN - Suvremene metode  u nastavi. Konferencija je održana u Varaždinu u prostorijama Županijske palače.

Tema konferencije za javnost je bila predstavljanje završnih rezultata i presjek svih projektnih aktivnosti koje su učinjene u proteklih 12 mjeseci. Nositelj projekta je Srednja škola Ivanec, dok Ekonomska škola Šibenik na projektu sudjeluje kao partner.

Kao što smo već puno puta naglasili, projekt SMUN se finacira EU sredstvima. Vrijednost projekta je 1.514.150,04 kuna bespovratnih sredstava. Financiranje je u okviru Europskog socijalnog fonda iz Operativnog programa "Razvoj ljudskih potencijala 2007. - 2013.". Projekt završava 15 svibnja 2016.

Voditeljica projekta, Andrijana Rožman je prisutnima ukratko objasnila glavne ciljeve, aktivnosti i rezultate koji su ostvareni u provedbi projekta s naglaskom kako je riječ o projektu u kojem je učenik u središtu nastavnog procesa.

Na konferenciji je istaknuto kako je uz modernizaciju kurikuluma koja se provodi za smjer ekonomist veliki dio projektnih aktivnosti bio usmjeren na izradi računovodstvenog programa, IKT portala, Priručnika novih nastavnih sadržaja i dr.

Navedene aktivnosti imaju za cilj učiniti nastavu praktičnom, dinamičnom i zanimljivom, a sve u konačnici radi lakšeg zapošljavanja te boljeg i konkurentnijeg položaja na tržištu rada.

Jedna od posljednjih faza u projektu SMUN je bila provedba pilot testiranja učenika nakon čega je napravljena analiza navedenog testiranja. Učenici su testirali suvremene metode u nastavi putem rada na računovodstvenom programu i IKT portalu.

Rezultati testiranja su pokazali kako učenici smatraju da su IKT portal i računovodstveni program izuzetno zanimljivi i dinamični alati u nastavi. Isto tako veliki broj učenika je shvatio kako će im suvremene metode u nastavi pomoći u njihovom daljnjem obrazovanju i traženju prvog posla u struci. Pilot testiranje učenika je pokazalo kako postoji želja od strane učenika za čim većim korištenjem suvremenih metoda u ekonomskim predmetima.

Uz ravnateljicu Srednje škole Ivanec, Lidiju Kozinu na konferenciji je pristuvovao i ravnatelj Ekonomske škole Šibenik Igor Friedrich koji je naglasio veliku zahvalnost na ukazanom povjerenju i kvalitetnom partnerskom odnosu u provedbi projekta.

Ravnateljica Lidija Kozina je istaknula kako će nastava projekta SMUN biti odlična polazna točka za svakog učenika koji želi raditi u ekonomskoj struci i razvijati praktične kompetencije.

Svoj dio obaveza na projektu predstavili su suradnici na projektu zaduženi za izradu: računovodstvenog programa (Infomare d.o.o.), IKT portala (ORION informatika) i modernizaciju kurikuluma (Infoproces d.o.o.).

Ovom prilikom želimo istkanuti i kvalitetnu suradnju i potporu od strane Varaždinske županije ispred koje su na konferenciji prisustvovali i govorili Alen Kišić (zamjenik župana) i Miroslav Huđek (pročelnik za prosvjetu, kulturu i sport).

Na samom kraju konferencije predstavljen je i novi promo video Srednje škole Ivanec i projekta SMUN koji će se u narednim danima predstaviti u javnosti, putem medija i internetskih servisa. Video spot je napravljen u suradnji sa Sveučilištem Sjever.

Izvor: Iskra Petak

objavio: Administrator   datum: 10. 5. 2016.