Projekt e-Škole predstavljen u okviru CECIIS-a

Varaždin, 21.09.2016. | Na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) nazočili smo Danu e-Škola u okviru Central European Conference on Information and Intelligent Systems (CECIIS).

Predstavnici naše škole, kao i ostali zainteresirani iz sustava školstva RH, upoznali su se s ovim projektom budućnosti. Projekt „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” obuhvaća dva ključna područja: informatizaciju poslovnih i nastavnih procesa te primjenu IKT-a u obrazovanju.

Ravnatelj CARNeta Z. Stanić predstavio je dosadašnji tijek, rezultate i buduće projektne aktivnosti. Svrha projekta e-Škole je uspostava sustava digitalno zrelih škola kroz pilotiranje i evaluaciju primjene IKT-a u obrazovnim i poslovnim procesima, tj. stvaranje digitalno zrelih škola koje će razvijati digitalno kompetentne nastavnike i učenike.

Kroz zanimljiva predavanja i radionicu predočen je prijedlog sučelja za učenike, nastavnike i ravnatelje. Osim toga, nastavnici će moći planirati nastavni sat uz korištenje digitalne tehnologije, odabrati nastavne strategije, metode i digitalne alate.

Kao imperativ nameće se obrazovanje svih učitelja, nastavnika, ravnatelja, stručnih suradnika i administrativnog osoblja kroz: pohađanje radionica, webinara, online tečajeva (MOOC-ova).

Nositelj ovoga projekta je CARNet, a partneri u projektu su varaždinski FOI, Agencija za odgoj i obrazovanje i Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

Izvor: CARNet
Priloženi dokumenti:
Program_Dan_e-Skola_CECIIS_2016_09_06.docx (678.43 KB)

objavio: Administrator   datum: 21. 9. 2016.