Dani kruha 2015.

23. listopada 2015.| Učenici i nastavnici Ekonomske škole Šibenik tradicionalno su obilježili Dane kruha, kako bi zahvalili Bogu i majci Zemlji na svim plodovima, darovima i uspjesima kojima su blagoslovljeni. ...

Dani kruha 2015.U velikoj školskoj sportskoj dvorani učenici su doista maštovito uredili šesnaest štandova koji predstavljaju sve razrede naše Ekonomske škole. Obilježavanje Dana kruha ne bi bilo moguće realizirati bez vrijednih ruku naših učenika koji su još od predsata pripremali svoje štandove i dovodili ih do savršenstva pazeći na najsitnije detalje. Sve se odvijalo pod budnim okom školskog prosudbenog povjerenstva čiji su članovi: prof. Jadranka Petković, prof. Boris Berović, prof. Vesna Pravdić, prof. Dina Vranković i naš ravnatelj prof. Igor Friedrich.

Opuštenom "điradom" po dvorani mogli smo vidjeti obilje jesenskih plodova, mnoštvo slastica iz kućne radinosti, slasan domaći kruh "ispod peke", pa čak i ukusne lazanje i špagete.

Band Recesija

"Đirada" je bila popraćena milozvučjem našeg školskog benda "Recesija" (Ivan Đangradović, Ivan Plenča, David Lakić, Gabrijel Ivić) koji su otvorili priredbu izvedbom duhovne pjesme "Krist na žalu". Na pozornicu je zatim izašao monsinjor Marinko Mlakić, generalni vikar Šibenske biskupije, koji je blagoslovio plodove zemlje i zahvalio Gospodinu na blagostanju koje uživamo.

Nakon svečanog blagoslova uslijedile su recitacije pjesama. Učenica Kristina Periša (2. B) interpretirala je pjesmu Nikole Šopa "Šum pšenice", a Josipa Blačić (4. E) pjesmu "Za stolom" istog autora.

Program je nastavljen uz briljantni školski bend Recesija, koji je zadivio sve prisutne. Čak su i oni najsramežljiviji odlučili  zanjihati bokovima i zapjevati uz naše glazbenike. Gromoglasne ovacije bend  je doživio nakon priredbe, kada je samo za dušu nazočnih "štandmahera" zapjevao nekoliko domaćih veselica. Nema sumnje da su dečki u potpunosti osvojili srca publike.

II. EImali smo priliku vidjeti i "filmić", tj. video - uradak  prošlogodišnjih pobjednika Dana kruha (1.E), snimljen tijekom "konzumacije" nagrade u Cerovačkim pećinama te Adrenalinskom parku Rizvan u blizini Gospića. I ove su godine uspjeli zadiviti članove prosudbenog povjerenstva svojom maštovitošću i idejnim rješenjima, stoga su proglašeni i ovogodišnjim pobjednicima. Čestitke 2.E razredu i njihovoj razrednici prof. Meri Jurković!

Svi nazočni bili su oduševljeni kreativnošću i ozbiljnim pristupom naših učenika, koji su za sobom sve uredno počistili te hranu odnijeli u Caritas kako bi pomogli onima kojima je to najpotrebnije! Prof. Ante Nimac organizirao je humanitarnu družinu koja je dostavila hranu u Caritasove prostorije.

Posebne zahvale upućujemo administrativno-tehničkom osoblju naše škole koji su i pohvalili sve učenike za urednost i discipliniranost, prof. Ani Gunjači koja je cijeli program osmislila i provela u stvarnost te našim "toncima" - učenicima Pavelu Marčiću i Andriji Jeliću-Radakoviću. Ulogu voditeljice odigrala je učenica 4.E razreda - Stela Jurković.

Dani kruha odvijali su se u izvrsnoj atmosferi, a učenici su uspjeli impresionirati i ravnatelja prof. Igora Friedricha.

Hvala svima na sudjelovanju i maštovitosti!

Vidimo se sljedeće godine na Danima kruha 2016.!!!!

Ostale fotografije proslve Dana kruha 2016. možete pogledat OVDJE.

P.S. Kratki komentar prof.A.Gunjače:

Učenica Stela Jurković  je vrlo elokventno, opušteno i šarmantno vodila program Dana kruha te se pokazala izvrsnom voditeljicom! Buduća profesija - zasigurno rad u medijima!

Izvor: Stela Jurković, 4. E

objavio: Stela Jurković   datum: 30. 10. 2015.