Dani kruha

U ponedjeljak 28. listopada, svečano i veselo, obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u Ekonomskoj školi Šibenik.

Tog je poslijepodneva, naša školska sportska dvorana zasjala u posebnom ruhu. Svaki je kutak pričao svoju priču o jeseni, šarenom lišću, plodovima zemlje, starim tradicijskim alatima i ljepoti naših zavičajnih običaja.

Učenici naše škole postavili su dvanaest štandova na kojima je svaki razred na svoj način kreativno dočarao duh Dana kruha.

Naš cijenjeni žiri - prof. Lidija Znaor, prof. Boris Berović, prof. Dinka Jelić-Radaković, prof. Ana Gunjača, prof. Branka Dželalija i prof. Zrinka Brkić i ove je godine tražio najmaštovitiji štand koji bi proglasili ovogodišnjim pobjednikom Dana kruha.

Svečanost je ove godine otvorila Anđela Matas (4.e) u ulozi voditeljice programa. S pozornice nam se obratio fra Lazar Perica koji je blagoslovio i  posvetio kruh te zajedno sa svima izmolio zahvalnu molitvu za plodove zemlje.

Za blagdanski ugođaj u školskoj dvorani pobrinuli su se sudionici glazbeno-scenske skupine: Marin Meštrov (1.e.), Petra Šveljo (4.e.) - violine; Jana Šveljo (4.e) - flauta; Marta Burazer (4.d) - klarinet; Lucija Zmijanović (1.e) - klavir; Stipe Ljubetić (4.d), Melania Pilipac (3.e), Marta Kokić (3.e), Tonka Lastavica (2.a) - vokali. Dodatan glazbeni ugođaj upriličio je na gitari i naš cijenjeni asistent u nastavi gospodin Ante Prgin.

Nakon programa i razgledavanja štandova naša simpatična voditeljica Anđela Matas (4.e) priopćila je odluku stručnog žirija o ovogodišnjem pobjedniku Dana kruha.

Titulu najboljih zaslužili su učenici 1.a razreda koji su članove žirija, a također i druge učenike očarali svojom kreativnošću i maštovitošću.

Nakon proglašenja pobjednika, učenici su se nastavili zabavljati uz pjesmu i ples, te degustiranje i uživanje u delicijama koje su pripremili.

Kao i prošle godine za organizaciju Dana kruha je zaslužna Suzana Slavica, prof. povijesti i voditeljica glazbeno-scenske grupe.

Izvor: Ivan Galić, prof.

objavio: Suzana Slavica   datum: 4. 11. 2019.

Band "No Name"

Sara Škugor