Dani kruha 2012.

Učenici i nastavnici Ekonomske škole Šibenik tradicionalno su obilježili Dane kruha 26. listopada 2012. godine kako bi zahvalili Bogu i majci Zemlji na svim plodovima, darovima i uspjesima kojima su blagoslovljeni. Već od predsata u školskoj sportskoj dvorani vrijedne ruke učenika maštovito su kreirale vizualni identitet štandova.

Ukupno je prezentirano šesnaest štandova što znači da je svaki razred naše škole na svoj način uveličao svečanost. „Đirom“ među štandovima mogli smo vidjeti različite tradicionalne predmete nekoć korištene  za pripravu kruha i različitih jela,mali vinograd, mnoštvo slastica, originalnih „kruhića“ s potpisom razreda, voće, povrće... Sve navedeno je „začinio“ i  učenik Bartol Pelajić (2.d) koji je ispunjavao glazbene želje svirajući harmoniku te Borna Tivanovac (3.d) svojim likovnim performansom slikajući Eifellov toranj.

Prigodni program osmislili su učenici pod budnim okom organizatorskog trojca u sastavu: prof. Ivana Kardum, prof. Ana Gunjača i prof. Igor Friedrich. Organizatori su zahvalili svim razrednicima na kvalitetnoj suradnji te nastavnicima TZK (prof.Marijanu Tepiću, prof. Andreju Miloševiću i prof. Ireni Gotovac) koji su nadzirali prenošenje klupa i formiranje štandova te održavali red u dvorani tijekom svečanosti. Ulogu voditeljica svečanosti uspješno su odigrale Anita Livaja (4.b) i Karmen Jakoliš (4.e).

Nakon dvije duhovne pjesme u izvedbi popularnog školskog benda „No name“ (Lucija Gulin, Bartol Pelajić, Filip Knežević, Vice Dukić i virtualni bubnjar Mirko!), na pozornicu je izašao učenik Faust Draganić-Vrančić (4.d) koji je kazivao pjesmu Vinka Nikolića „Gorak je zemje kruv“. Uslijedio je blagoslov plodova zemlje i zahvala Gospodinu na blagostanju koje uživamo uz don Franju Glasnovića.

Program je nastavljen uz rock glazbu u izvedbi školskog benda te su konačno i oni najstidljiviji krenuli u plesnu akciju. Učenici su bili oduševljeni i DJ blokom dance hitova pa smo imali čast primijetiti maestralne plesne akrobacije uz pjesmu Gangnam Style (obvezno proučite fotografije u galeriji!!).

Svi nazočni su bili zadivljeni kreativnošću naših učenika, uloženim trudom, ljubavlju      te ozbiljnim pristupom ovoj svečanosti. Učenici su dobili pohvale i od tehničkog osoblja škole na račun urednosti i discipliniranosti.

Dani kruha su okončani u izvrsnom raspoloženju, a učenici su oduševili i našu ravnateljicu Ljubicu Kardum otpjevavši joj od srca nekoliko pjesama u njezinu uredu - uz glazbenu pratnju Bartola Pelajića.

Vidimo se sljedeće godine na Danima kruha 2013.!

Izvor: Ana Gunjača, prof.

objavio: Ana Gunjača   datum: 28. 10. 2012.

Band "No Name"

Sara Škugor