II.E pripremio božićni nastup u Cvjetnom domu

17.12.2014. | Na vlastitu inicijativu učenici II. E razreda naše Škole uključili su se, u sklopu humanitarnih projekata, i u neke aktivnosti Cvjetnog doma u Šibeniku.

Pod vodstvom terapeutkinje Zlatke Belamarić pomogli su tijekom listopada obilježiti i razvrstati preko tisuću naslova u knjižnici za koje su police izradili njihovi kolege iz Industrijske škole. Nakon toga su u par navrata svojim spretnim rukama pomogli korisnicima u izrađivanju ukrasa za zajedničke prostorije Doma. Kako druženje nije bilo formalno,  pala bi i pokoja partija karata. U drugoj polovini studenog i početkom prosinca uvježbavali su s korisnicima Doma kratki program za zajednički nastup povodom nadolazećih božićnih blagdana. Gabriel Ivić je svirao, s njima su pjevale Mihovila, Anđela, Lucija i Andrijana,  a u uvježbavanju zbora pomagale su im terapeutkinje Božena i Zlatka.

Uz pet tradicionalnih božićnih pjesama, koje su otpjevali zajedno, i jednu pjesmu, koju su učenici izveli samostalno, nastupila je i umirovljena profesorica hrvatskog jezika Snježana Baranović Belak kazujući svoje dvije pjesme iz zbirke poezije posvećene Božiću.

Uz mnogobrojne školske obveze učenici II. E razreda nesebično su unijeli trenutke svoje mladosti, spretnosti i radosti u mirne i jednolične dane ovih ljudi na čijim se licima na trenutke pojavljivalo djetinje veselje. Njihov je odnos bio pun bliskosti, humora i međusobnog uvažavanja – zaboravljenih vrijednosti za kojima svi mi još uvijek toliko čeznemo. Na kraju su učenici od korisnika primili mali dar, papirnate jelke, koje su oni sami izradili, za sjećanje na njihovo zajedničko druženje.

Izvor: Zrinka Brkić, prof.

objavio: Zrinka Brkić   datum: 18. 12. 2014.

Band "No Name"

Sara Škugor