Izvan učionice

Maturanti na terenskoj nastavi u poduzetničkoj zoni PODI

PODI Šibenik | 11.veljače 2016. | Učenici naše škole u sklopu terenske nastave posjetili su poduzetnički inkubator PIN te poduzetničku zonu PODI u Šibeniku.

Maturanti, učenici iz 4. A, 4. B, 4. D razreda,  pod vodstvom profesorica Branke Dželalije, Jadranke Petković i Vesne Pravdić, sudjelovali su u izvođenju terenske nastave u poduzetničkoj zoni PODI Šibenik i poduzetničkom inkubatoru PIN-u.

Direktor PIN-a gospodin Ivan Pašalić učenicima je održao predavanje i ukratko objasnio što je poduzetnički inkubator i koja je njegova svrha - alat za razvoj poduzetništva kreiran kako bi ubrzao rast i uspjeh poduzetnika kroz integrirani set usluga podrške. Tome su se uvjerili u tvrtki za servis jahti Capax doo gospodina Maria Baljkasa koji nam je ispričao svoj put do titule najbolje županijske male tvrtke.

U poduzetničkoj zoni PODI pod vodstvom gđe Ivane Vudrag učenici su posjetili tvrtke SKELIN MONT d.o.o. i IVANAL d.o.o. gdje su se upoznali s procesom proizvodnje i kompletnom organizacijom tvrtke.

Sudjelovanje u terenskoj nastavi bilo je jako korisno jer su učenici imali priliku povezati teorijska znanja iz predmeta Poduzetništvo, Računovodstvo, Vježbenička tvrtka, Poslovne komunikacije i ostalih stručnih predmeta sa praksom, što je ujedno i cilj ove terenske nastave.

Izvor: Vesna Pravdić, dipl. oec.

objavio: Administrator   datum: 14. 2. 2016.