Ovaj mjesec: 1954
Izvan učionice

Terenska nastava za učenike ekonomiste

13. listopada 2016. | Učenici drugog i četvrtog razreda smjera Ekonomist išli su na terensku nastavu u Turističku zajednicu grada Šibenika i Javnu ustanovu „NP Krka“.

... Cilj je bio približiti učenicima teorijske sadržaje s praksom u sklopu predmeta Osnove turizma, Poslovne komunikacije, Marketing usluga i Vježbenička tvrtka. U pratnji učenika bile su nastavnice strukovnih predmeta Jadranka Petković, Vesna Pravdić, Branka Dželalija i Lidija Znaor.

Zaposlenice Info punkta Turističke zajednice grada Šibenika, gospođe Jelena i Sofija, gostoljubivo su i srdačno dočekale učenike i nastavnike, ugostile ih u svoje prostore i detaljno prezentirale svoj rad. Samim dočekom pokazale su učenicima na koji se način  uspostavlja  uspješan kontakt s gostima i turistima. Zaposlenici u uslužnim djelatnostima kroz svoje ponašanje i „Art efekt“ prezentiraju predstavljaju cijelu naciju, a ne samo sebe. Učenicima je istaknuta bit učenja stranih jezika, usavršavanja verbalne i neverbalne komunikacije, marketinškog djelovanja u cilju razvoja turizma grada i županije. Učenici su dobili promotivne materijale i plakate grada Šibenika. Susret se završio obostranim zahvalama pri čemu su se svi učenici i nastavnici potpisali u Knjigu pohvala za izrazito svrsishodan susret (kratak, jasan i poučan).

Slijedio je kratki posjet Javnoj ustanovi „NP Krka“ gdje ih je dočekala i ugostila gđa Doris. Susret je uvod u buduću suradnju NP Krka i Ekonomske škole Šibenik, s obzirom da škola nastavlja s EU projektima Erasmus+ i Euroschoolsport gdje će usko surađivati s NP Krka. Gđa Doris je ukratko prezentirala marketinško djelovanje NP, način i slijed organiziranja velikih eventa i promoviranja svih događanja u NP Krka. Dogovoreno je da početkom studenog gđa Doris dođe u školu kao gost predavač održati prigodnu prezentaciju i predavanje na temu Rimski vojni logor Burnum – organizacija eventa u Burnumu. Učenici su dobili bitne informacije o radu i promociji NP "Krka" njihove časopise/prospekte.

Učenici će na temelju terenske nastavne napraviti prezentaciju iste i podijeliti svoja nova znanja ostalim učenicima i profesorima.

Izvor: Jadranka Petković, dipl.oec.

objavio: Jadranka Petković   datum: 18. 10. 2016.