Ovaj mjesec: 1939
Izvan učionice

"Otkrij svoje talente!"- Vježbenička tvrtka Mundo d.o.o. na natjecanju

9. prosinca 2016. | U sklopu tjedna „Otkrij svoje talente“ naša škola je sudjelovala na natjecanju u komunikacijskim i prezentacijskim vještinama učenika koje je organizirala Srednja strukovna škola Love Montija Knin. Na natjecanje su pozvane škole Šibensko-kninske i Zadarske županije...

...Srednja škola Biograd na Moru, Srednja škola Gračac, Srednja škola Obrovac, Srednja škola kneza Branimira Benkovac, Srednja škola Lovre Montija Knin, Ekonomska škola Šibenik te Ekonomsko birotehnička i trgovačka škola Zadar.

Natjecanje se sastojalo od dva dijela, a natjecali su se tročlani timovi, iz svake škole po jedan tim učenika, u zanimanju ekonomist.

Prvi dio natjecanja sastojao se od izrade pisanih poslovnih komunikacija u trima fazama poslovanja (faza promocije, faza operativnog poslovanja i faza rješavanja poteškoća). Članovi tima su se samostalno dogovorili i podijelili tko će što izrađivati.

Drugi dio natjecanja sastojao se od prezentacija Vježbeničkih tvrtki koje su timovi odradili zajednički. Našu školu predstavljali su učenici 4.a razreda Marijeta Ljubičić, Marko Silov-Tepić i Marta Mrdalj pod vodstvom mentorica Branke Dželalije i Vesne Pravdić. Dobrim prezentacijskim vještinama te spretnošću u popunjavanju poslovne dokumentacije, učenici naše škole ostvarili su dobre rezultate. Učenicima je ovo bio dodatni poticaj za rad i mogućnost unapređenja kompetencija.

Nakon samog natjecanja, u sklopu projekta, uslijedila je tribina na temu Iskustva poslodavaca na tržištu rada koju je odlično predstavio Dejan Vrapski, voditelj pogona Knauf d.o.o. Knin.

Izuzetno zanimljivo bilo je predavanje dr. sc. Borisa Jokića na temu Položaj strukovnog obrazovanja u reformi kurikuluma. Uslijedila je zanimljiva rasprava učenika, nastavnika i predavača.

Nakon predavanja učenici i nastavnici  te gosti otišli su na ručak u Tvrđavu.

Nadamo se da će se ova lijepa suradnja srednjih strukovnih škola nastaviti i dalje!

Izvor: Branka Dželalija, dipl. oec.

objavio: Branka Dželalija   datum: 10. 12. 2016.