Ovaj mjesec: 1951

Maturanti na predstavljanju projekta SBeA

15.rujna 2017. | Maturanti Ekonomske škole Šibenik, ekonomisti, komercijalisti i upravni referenti sudjelovali su na predstavljanju projekta SBeAStudent Business e-Academy u pratnji  profesorice Branke Dželalije i Darije Gojčete.

U Split smo stigli oko 9.30 organiziranim prijevozom nakon čega smo se upisali kao posjetitelji Sveučilišta u Splitu. Na predavanju smo saznali sve o platformi za e-učenje kroz koji mladi poduzetnici stječu znanja i vještine o budućem poslu.

Uz to, upoznali smo buduće profesore kod kojih ćemo sljedeću godinu započeti obrazovanje na upravo tom fakultetu. Nakon predavanja uz ručak koji nam je bio ponuđen u menzi dogovarali smo se o tome kako ćemo provesti ostatak dana. Istraživajući grad i uživajući na Splitskom suncu došlo je vrijeme za polazak. U Šibenik smo stigli oko 19 sati puni novih dojmova i ohrabreni govorima svih prisutnih.

Student Business e-Academy (SBeA) je projekt odobren iz programa Erasmus+, ključna aktivnost 2, strateška partnerstva, kojeg provodi Sveučilište u Splitu u suradnji sa Sveučilištem Middlesex iz Londona i Sveučilište Malaga iz Španjolske. Glavni rezultat SBeA projekta je kvalitetna i personalizirana platforma za e-učenje s pripadajućim sadržajem uz pomoć kojeg mladi stječu ključne poduzetničke aktivnosti potrebne za pokretanje vlastitog poslovanja ili poticanje razvoja karijere.

SBeA platforma sastoji se od raznovrsnog i korisnog sadržaja za poduzetništvo, od SBeA online programa, Digitalne start-up igre, SBeA Vodiča za poduzetničke početnike, SBeA e-knjižnice, foruma za razmjenu ideja i učeničkih/studentskih aktivnosti te ostalih korisnih informacija. Platforma, kao i čitav njen sadržaj, potpuno su besplatni i dostupni svima koji su zainteresirani za poduzetništvo.

objavio: Branka Dželalija   datum: 18. 9. 2017.