Prvi projekt učeničke zadruge Ekonomske škole Šibenik

Uz suglasnost ustanove Tvrđava kulture Šibenik učenici II.D razreda samostalno su snimili dronom sve četiri šibenske tvrđave i montirali video u trajanju od 6 minuta na talijanskom jeziku pod nazivom “Četiri šibenske čuvarice” (“Quattro guardiani di Sebenico”).

Cilj prvog projekta učeničke zadruge, na samom kraju školske godine, bio je ovladavanje učenika vještinom uporabe drona za snimanje krajolika i kulturno povijesnih spomenika te predstavljanje najzanimljivijeg dijela kulturno-povijesne baštine našega grada za talijanske posjetitelje.

U korelaciji predmeta Talijanski jezik i Informatika, njihovi su moderatori bili nastavnici Ivan Krnčević i Zrinka Brkić. Učenici II.D razreda, Gabriela Brailo i Ana Šostera, te Ita Buble iz II.E i Rebeka Jelić iz III.D, napisali su tekst na talijanskom jeziku o kratkoj povijesti i najnovijoj ponudi naših tvrđava nakon posjete i razgovora s djelatnicima i vodičima svih “šibenskih čuvarica”, kojeg je pročitao Raimondo Livia (II.D). Gabriela Brailo i Marko Kušenić iz istog razreda sudjelovali su u snimanju dronom. Marko je, osim snimanja, na sebe preuzeo montažu u vlastitom stilu s naglim prijelazima koji karakteriziraju našu novu generaciju učenika.

Iako se kaže da se prvi mačići bacaju u vodu, ovaj bi video o tvrđavama možda u konačnici mogao poslužiti i u turističke svrhe.

objavio: Zrinka Brkić   datum: 24. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »

"Cake Make"