Ovaj mjesec: 1938
Izvan učionice

Maturanti na Podima

Danas su maturanti, u sklopu predmeta poduzetništvo i marketing, posjetili Poduzetničku zonu Podi te Poduzetnički inkubator u Šibeniku. U posjeti su bile dvije grupe učenika iz IV. A i IV. B razreda pod vodstvu profesorica Anke Duvančić i Diane Vodanović. ...

Bivši učenik naše škole, Ivan Pašalić, zajedno sa svojim kolegama dočekao je učenike i upoznao ih s važnošću PODA i PIN-a.

Učenici su prošli kroz Ivanal d.o.o., hale tvornice aluminija, te su imali priliku vidjeti cijelu fazu proizvodnje držača motora za Wolfswagen automobile. Saznali su da je zbog recesije poslovanje tvrtke doživjelo lagani pad, ali da su i dalje stabilni.

Inače, poduzetnička zona (PODI) Šibenik je središnja poslovna zona Dalmacije. Nalazi se 3.5km istočnije od Šibenika. Prostire se na površini od 549 ha.

Blizina luke, željeznice i autoputa su bitne prednosti lokacije na kojoj je smještena zona. Delegacija Europske komisije se uključila u financiranje infrastrukture u zoni PODI sredstvima iz programa CARDS 2002.

Poduzetnički inkubator Šibenik (PIN ŠIbenik) osnovao je grad Šibenik uz financijsku pomoć EU, s ciljem stvaranja potpore za malo i srednje poduzetništvo. Drugim riječima, PIN Šibenik je alat za razvoj gospodarstva kreiran kako bi ubrzao rast i uspjeh poduzetnika kroz integrirani set usluga podrške.

PIN-Šibenik je namijenjen dvjema skupinama poduzetnika:
*Početnici (start-up)
*Postojeći s novim proizvodom/uslugom

Ponuda PIN-a Šibenik je široka, a kreće se od infrastrukture (najam poslovnih prostora i opreme po subvencioniranim cijenama) do savjetodavnih i organizacijskih usluga (pomoć u izradi poslovnog plana, istraživanje tržišta...)

Izvor: Dijana Krečak, IV. a

objavio: Dijana Krečak   datum: 15. 4. 2010.